مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  برگزار شد.

مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش آوای برخوار، امروز صبح مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در مهد قرآن کریم دولت آباد برگزار شد. مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  برگزار شد.
در پناه قرآن : ویژگیهای مصحف حفظ قرآن

در پناه قرآن : ویژگیهای مصحف حفظ قرآن

درس سوم: ويژگي‌هاي مصحف حفظ
در درس گذشته گفتیم که مهم‌ترین نکته در حفظ قرآن به روش دیداری این است که در فرآیند حفظ كل قرآن، به تعداد صفحات اين كتاب مقدس، تصاویری در حافظه بلندمدت حافظ نقش می‌بندد؛ که هر قدر این تصاویر روشن‌تر و واضح‌تر باشد، کیفیت حفظ ارتقا می‌یابد و شخص از کار خود احساس رضایت بیشتری خواهد کرد.در پناه قرآن : ویژگیهای مصحف حفظ قرآن
در پناه قرآن : بهترين روش براي حفظ قرآن

در پناه قرآن : بهترين روش براي حفظ قرآن

درس دوم: بهترين روش براي حفظ قرآن
پس از اشاره به فضيلت حفظ قرآن و آشنايي مختصر با بركات آن در درس گذشته، به بيان روش پيشنهادي خود براي حفظ قرآن مي‌پردازيم. مهم‌ترين و مؤثرترين روش براي حفظ قرآن كه ـ به جز گروه اندكي ـ براي عموم علاقمندان قابل استفاده است و بيشتر حافظان كلام وحي نيز از آن استفاده كرده‌اند «روش ديداري» (بصري) است.
در پناه قرآن : بهترين روش براي حفظ قرآن
در پناه قرآن

در پناه قرآن

درس اول: فضیلت و برکات حفظ قرآن
برای پی بردن به فضیلت و اهمیت حفظ قرآن کافی است اندکی در احادیث رسیده از پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار (علیهم السلام) در اين باره و نیز در سیره عملی ايشان در تعامل با قرآن و اهل آن دقت کنیم. به طور کلی قرآن کریم در نگاه آن بزرگواران از جایگاهی رفیع و منزلتی ویژه برخوردار است و بالتبع مسائل مربوط به آن، از جمله «تلاوت و قرائت، تدبر و عمل به فرامین آن و آموختن و آموزاندن آن» و نيز «حفظ قرآن و در سينه داشتن آن»، مورد سفارش ایشان قرار گرفته است. به چند نمونه از احادیث مرتبط با حفظ قرآن توجه کنید:
در پناه قرآن
سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات