آوای برخوار » » » جنگ علیه مذهب خود به خاطر بیگانه بودن!!!

جنگ علیه مذهب خود به خاطر بیگانه بودن!!!

حجت الاسلام رضا کریمی/ملّی گرایی به معنای دوست داشتن وطن و زادگاه امری فطری است . علاقه طبیعی به کشور، آب و خاک در متن اسلام نهفته است؛ چنانکه کمتر کسی است که این جمله را نشینیده باشد « حبّ الوطن من الایمان»با این وجود که وطن دوستی جزء ذات اسلام است امّا وطن پرستی و ملی گرایی مخصوصاً با معنایی که اشاره خواهد شد مذموم و خلاف اسلام است، چرا که در اسلام برتری به تقوا است. « إنّ أکرمکم عندا... أتقیکم » (سوره حجرات: آیه 13)
ملّی گرایی با هدف دین ستیزی و یا گرایش لیبرال در إبتدا در زمان مشروطه بصورت سطحی مطرح و در زمان رضا شاه شدّت یافت . او به بزرگداشت تمدّن پیش ازاسلام در ایران پرداخت و سعی در تحقیر و نابودی ارزشهای اسلامی نمود. نویسندگان زبر دست و غیرمتعهد هم در آن زمان در این امر سهم بسزایی داشتند. در این تفکر با پافشاری بر برتری نژاد آریایی کوشیده می شود به جای اسلام، غرب را خویشاوند ایرانیان معرفی کنند. این نوع ملّی گرایی یا به عبارتی « نژاد پرستی یا باستان پرستی » سعی دارد با برجسته کردن مظاهر و قهرمانان ملی و آثار باستانی به بیگانه ستیزی و مشخصاً عرب ستیزی به مقابله با اسلام و ارزشهای اسلامی بپردازد.
این تفکر در زمان محمدرضا شاه با ایدئولوژی «آریا محوری» ادامه یافت. اگر چه در سالهای اول انقلاب با تغییر نگرش در کتابها ، مجلّات و روزنامه ها و نشریه ها تا حدّ زیادی این تفکر به حاشیه رانده شد امّا پس از جنگ بین ایران و عراق ، با توجه به اینکه کشور متخاصم کشوری اسلامی – عربی بود تاحدّی دوباره تفکر باستان گرایی و عرب ستیزی رونق یافت . اخیراً و خصوصاً پس از حوادثی که منجر به قطع ارتباط ایران و عربستان شد، دشمنان قسم خورده اسلام که همان دشمنان عرب و فارس هستند با استفاده از شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی و مخصوصاً شبکه های اجتماعی به شدّت به بهانه تحقیر و دشمنی اعراب ، به تخریب مبانی و عقاید و ارزشهای اسلامی می پردازند.
استفاده از فضای اینترنت و گوشهای هوشمند و سهولت استفاده از نرم افزارها و همچنین استفاده از عناوین جعلی این امکان را فراهم آورده که این حملات با شدّت و حدّت بیشتری صورت گیرد.
دشمنان با حربه ملّی گرایی افراطی برای جدایی مردم از روحانیّت اصیل شعیه و دوری از مکتب اهل بیت علیهم السلام دستک به کارشده و سعی دارد اینگونه القاء کند که پیروی از اسلام نوعی بیگانه پرستی است و تبلیغ اسلام ، تبلیغ اعراب بوده و لذا شایسته نیست ایرانی متمدن از اعراب پیروی نماید.
آنها سعی در جایگزینی شخصیت های ایرانی ( مانند حافظ، سعدی، مولانا، خیام، فردوسی، ابن سینا و فارابی و ...) به جای شخصیت های اسلامی مانند اهل بیت علیهم السلام دارند. اگر چه مباهات و افتخار به تک تک این چهره ها امری صحیح و لازم است امّا نکته ای که نباید از آن غفلت نمود این است که این مفاخر همگی با احترام خاص از پیامبر اعظم (ص) و اهل بیت (ع) و دین مبین اسلام یاد نموده و خود را مفتخر به پیروی از ایشان می دانند. به عنوان مثال ابن سینا با آن همه عظمت علمی چنان نسبت به مقام پیامبر متواضع است که مثلاً در بحث معاد جسمانی می گوید: هرچه نمی توانم معاد جسمانی را با ادلّه عقلی ثابت کنم ولی چون صادق مصدّق ( پیامبر اکرم (ص)) خبر داده است و من به او اعتقاد دارم، قبول می کنم . ( ابن سینا، الهیات کتاب شفاء، تعلیقات حسن زاده آملی ، ص 46) یا حافظ از آن جهت تخلص حافظ را برای خود گزید که قرآن کریم را به چهارده روایت از حفظ می خواند.
آنهایی که می کوشند فردوسی را دشمن اعراب معرفی کرده و شاهنامه خوانی را به جای قرآن خوانی ترویج دهند، نباید فراموش کنند که در شیعه بودن فردوسی و اعتقاد او به ارزشهای اسلامی جای هیچ گونه شک و شبهه ای نیست که البته بیان آن در این مختصر نمی گنجد.
نکته اینجا ست که مغلوب فرهنگ بیگانه شدن غیر مقبول است امّا آیا آموختن از دیگران مطلقاً قبیح است؟ مگر نه اینست که حق و باطل بودن فرهنگ ها مهم است نه بیگانه و خودی بودن آنها
آیا فرهنگ اسلام ولو بهترین ارمغان برای بشریت باشد به صرف اینکه در سرزمین حجاز متولد شده باشد باید دور ریخته شود ؟ آیا همه هویت خود را به گذشته سپردن و از هر چیزی که میان ما نروئیده حذر کردن کار درستی است ؟ اگر این صحیح باشد باید فرهنگ اسلامی همه علم و صنعت غربیان را به ادعای بیگانه بودن دور افکنیم و با آنها بجنگیم .
چرا فقط ما ایرانیان با ناپختگی به جنگ علیه مکتب و مذهب خود به صرف بیگانه بودن می رویم . چرا هیچگاه یهودیان که به نژاد پرستی شهره آفاقند و خود را نژاد برتر می دانند در سر تاسر اروپا و آمریکا تعصبی به خرج نمی دهند که چرا باید از یک پیامبر مصری و یک دینی که خاستگاه آن آفریقا است پیروی کنیم و یا آیا شنیده اید که مسیحیان به فلسطینی بودن حضرت مسیح (ع) و آسیایی بودن بودن دینشان اعتراض کنند و به خاطر تعصبات وطنی دینشان را کنار بگذارند؟
پس حقیقت چیست؟ حقیقت اینست که دستهای پنهان همان یهودیان و مسیحیان ، با ظاهر ملی گرایی و نژاد پرستی قصد تخریب اسلام انقلابی در این کشور را دارد.
آنها حتی قصد بازگشت به گذشته (به دوران قبل از اسلام ) را هم ندارند بلکه خواهان جایگزینی فرهنگ مبتذل غربی به جای فرهنگ غنی ایرانی اسلامی هستند. چنانکه مثلاً در بحث حجاب و پوشش زن هیچ اشاره ای به پوشش زن ایران باستان نمی کنند بلکه با الگو نشان دادن زن غربی و تخریب حجاب در صدد گسترش بی بند و باری و ولنگاری با ظاهر آزادی هستند.
مبارزه با اسلام در قالب عرب ستیزی دو خطر بزرگ برای کشور دارد که به آن اشاره می شود:
یک: در حالیکه شرایط امروز کشور نیازمند احترام متقابل و وحدت و دوری از تفرقه است ، در نوشته های این افراد الفاظی چون « عرب ملخ خور » « عرب وحشی » « تازی » و ... به کرّات دیده می شود و این آغاز نفاق و تفرقه است چرا که هم اکنون چند میلیون نفر از جمعیت ایران را عرب ها تشکیل می دهند پس به راستی آیا اینگونه است تعرّضا ت خطری جدی برای امنیت ملی محسوب نمی شود؟
دو : خطر دوّم که از خطر اول نگران کننده تر است اسلام ستیزی است . اگر به تاریخ 2500 ساله کشورمان بنگریم قریب 1400 سال آن در اسلام گذشته است . در این سالهای متمادی، تمدنی بر پا گشته است . تمدنی که مدیون تلاش دانشمندان ، فرهیختگان ، فلاسفه، ادبا، عرفا و هنرمندان ایرانی است که بر مبنای قرآن کریم ، احادیث ، علم ، فلسفه و ادب و هنر با تلفیق فرهنگ باستانی ایرانی و اعتقادات اسلامی کاخ بلند تمدن ایرانی اسلامی را بر پا کرده اند. ولذا مبارزه با اسلام یعنی مبارزه با بضاعت و فرهنگ چهارده قرن این مرز و بوم . این خسارتی است جبران ناپذیر !
در پایان با توجه به قرارگرفتن در ایّام محرم و صفر و سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین علیه السلام ، پیش بینی می شود دستهای خبیث و فتنه گر دشمنان همانگونه که با هر مناسبت دینی شبهه افکنی های فراوان می کنند، حملات و وشبهات خود را نسبت به این آیین ملی – اسلامی شدّت بخشند لذا لازم است مطالعات دینی و مذهبی و تاریخی خویش را ارتقاء بخشیده و با بصیرت کامل سپری مستحکم در برابر این القاءات برای عقائد خویش ایجاد نمائیم.
والسلام من اتبع الهدی
توسط: admin | در تاریخ: (12-09-1395, 16:47)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات