آوای برخوار » » » دانشجوی سیاسی و سیاست دانشجویی

دانشجوی سیاسی و سیاست دانشجویی

اگر نیم نگاهی به زمان گذشته بیندازیم میبینیم که همواره کدخدای روستا جایگاه خاصی را به خود اختصاص میداده و همه در تلاش و تکاپو بوده اند تا رابطه ای صمیمانه تر با وی داشته باشند. چه بسا در خلال این رابطه صاحب امتیازات و منافعی میشدند. حال میبینیم که این حرکت در ابعاد وسیع تری در کشور ما در حال اجرا است. برخی افراد که اکثر آنها ادعای روشنفکری دارند در تلاشند تا به دنیا ثابت کنند که بقای آنها در گرو ارتباط آنها با کدخدای دنیا یعنی آمریکاست. بدین منظوراز هیچ گونه توجیه و سفسطه ای فروگذار نمی کنند و همواره در صدد برشمردن مزیت های ارتباط با آمریکا میباشند.
لیک در سمت دیگر میدان افراد باهوشی هستند که با بصیرت زیادی بدعهدی و بدقولی آمریکا را گوشزد میکنند. شهدای 16 آذرماه سال 1336 از این قبیل افراد بودند. آنها دانشجویانی بودند که با خون خود به دنیا نشان دادند که رابطه با آمریکا نه موجب پیشرفت بلکه موجب سرافکندگی ملت ایران خواهد بود.
آری; دانشجو که انقلابی باشد حماسه می آفریند, زیرا روحیه انقلابی جولانگاه تحلیل های درست از مسائل روز جامعه است. تحلیل ها که درست باشند روشن بینی و واقع بینی به ارمغان می آورند، آنگاه دانشجوی ما با رویکردی واقع گرایانه و پویا با مسائل مختلف اعم از سیاسی،اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... برخورد میکند، بر مبنای شناخت و آگاهی خود تصمیم میگیرد و هیچ گاه فریب دیگران را نمی خورد. چه توطئه ها و دسیسه هایی که به دست چنین دانشجویانی در نطفه خفه شده اند و چه جنبش هایی که امروزه به دست آنها رقم میخورد.
سیاسی بودن دانشجویان از چنان درجه اهمیتی برخوردار است که رهبر انقلاب میفرمایند: خدا لعنت کند آن دستهایی را که تلاش کرده‌اند و میکنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند.
تحرک دانشجویی رمز موفقیت جامعه کنونی است و دانشجویان عزیز باید هوشیار باشند. مبادا در میدان نبرد شانه خالی کنند و امور خویش را به دست افراد متوهم بسپارند. چه بسا دانشجویان آگاه کنار روند و افراد به ظاهر روشنفکر جای آنها را تسخیر کنند، آنگاه جامعه نه به سمت علم و دانش بلکه به سمت نادانی پیش می رود و به یک باره ویران می گردد.

محمد طغیانی
کارشناس ارشد حقوق بین الملل
توسط: admin | در تاریخ: (16-09-1395, 11:55)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات