آوای برخوار » » » فرماندار شهرستان برخوار خبر داد : کسب رتبه پنجم شهرستان برخوار در کامل شدن آمارسرشماری در استان

فرماندار شهرستان برخوار خبر داد : کسب رتبه پنجم شهرستان برخوار در کامل شدن آمارسرشماری در استان

فرماندار برخوار در گفتگو با خبرنگار آوای برخوار ضمن تشکر و قدر دانی از شهروندان محترم برخوار از همکاریشان با مامورین سرشماری آمار نفوس و مسکن بیان داشت : در گذشته هر 10 سال یکباراین آمارگیری صورت می گرفت ولی از سال 90 به این طرف هر 5 سال یکبار تکرار می شود.
محمد رضا عبدانی سیاست اصلی سرشماری آمار نفوس و مسکن را آگاه شدن از وضعیت اشتغال، کار و مسکن مردم دانست و افزود : آمار درست دادن می تواند به تصمیم گیری های کلان کشور به خصوص اجتماعی سیاسی و اقتصادی و همچنین در پیشبرد اهداف 5 ساله دولت کمک فراوانی بکند.
وی بیان داشت : همیشه یکی از ایرادات در کشورمان این است که دستگاههای مختلف آمار متفاوتی می دهند و نتیجه مطلوب کسب نمی شود. انشاء اله آمار امسال دقیق و کارساز باشد و تاکنون خوب بوده است ، مشارکت و پاسخگویی مردم نیزشفافیت داشته است.
فرماندار شهرستان برخوار خبر داد : کسب رتبه پنجم شهرستان برخوار در کامل شدن آمارسرشماری در استان
عبدانی گفت : اتفاق دوم امسال این بود که سعی شد اینترنتی انجام شود و مردم داوطلبانه در سامانه ثبت نام نمودند و کدرهگیری را در اختیار مأمور سرشماری قرار دادند . سرشماری در شهرستان مطلوب بود البته در حد عالی نبود و 40 درصد جمعیت ثبت نام اینترنتی داشتند و از نظر خانوار و جمعیت 43 درصد بوده است .
وی بیان داشت : آخرین اخبار بدست آمده توسط 39 مأمور مراجعه کننده به درب منازل بیانگر این است که آمار در شهرهای شهرستان متفاوت بوده و بالاترین آمار را شاپور آباد با 54 درصد و پایین ترین را شهر سین با 94/14 درصد داشته اند. بقیه شهرها متوسط بین 33 تا 36 درصد بوده اند. در روستاها هم 43 درصد محسن آباد و روستاهای بخش حبیب آباد 40 درصد بوده است ،که این آمار برای شهرستان ما مناسب است .
فرماندار شهرستان برخوار ادامه داد: در ثبت نام اینترنتی ما رتبه 17 استان را داریم ، با توجه به این نکته که آمار مرکز ایران ازتعداد خانوارهای شهرستان 38 هزار و 78 نفر خانوار است و 65 درصد خانوارها مصاحبه شدند . در مجموع چیزی حدود 65 درصد معادل 24 هزار و 897 نفر خانوار شهرستان را سرشماری کرده ایم ، که در موعد مقرر باقیمانده سرشماری کامل می شود.
وی گفت : در استان ما رتبه پنجم را در کامل شدن آمار سرشماری کسب کردیم و تا کنون نزدیک به 81 هزار 413 نفر سرشماری شده اند ؛برآورد جمعیت در سال 90 ، 108 هزار و 933 نفر بوده است که در سال 95 مرکز آمار 115 هزار نفر بر آورد شده است، یعنی چیزی معادل7 هزار نفر به جمعیت شهرستان اضافه شده است.
وی دلیل بالا بودن آمار را وجود اتباع خارجی در شهرستان دانست و افزود: که حدود 15 هزار نفراتباع خارجی در این شهرستان سکونت دارند .
وی همچنین از برنده شدن در قرعه کشی ثبت نام اینترنتی در شهرستان سخن گفت و افزود : قرعه کشی هر ده روز یکبار انجام شده وفقط به فرد برنده پیامک زده می شدو اعتبار به حسابش واریز می گردید و ما هیچ اطلاعی از برنده شدگان نداریم ، التبه خودمان جوایزی برای مدارس و شرکتها در نظر گرفته ایم که مثلا مدارسی که دانش اموزانشان بیشترین ثبت نام اینترنتی را داشته اند یک میلیون کمک هزینه آموزشی به آنها اختصاص می یابد
عبدانی در اخر از مردم در خواست کرد که همکاری لازم را با مأمورین داشته باشند و یک نفر که مطلع است با شناسنامه ویا کدملی خانواده ، جوابگو باشد و یا اگر از منزل خارج می شوند کد آماری را در اختیار همسایه قرار دهند و احتمال تمدید هم بعید است البته سه روز بعد از مهلت سرشماری به تجدید نظر و تکمیل فرم افرادی که منزل نبوده اند اختصاص داده شده است و همچنین این اطلاعات به صورت محرمانه است و هیچ تأثیری در مالیات و یارانه ندارد .
توسط: admin | در تاریخ: (28-08-1395, 12:00)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات