آوای برخوار » » » فرماندار شهرستان برخوار خبر داد: افتتاح ۷۴ پروژه همزمان با هفته دولت در برخوار

فرماندار شهرستان برخوار خبر داد: افتتاح ۷۴ پروژه همزمان با هفته دولت در برخوار

به گزارش آوای برخوار، فرماندار برخوار در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ، بیان کرد: شهرستان برخوار، شهرستانی با پتانسیل بالا در زمینه های گوناگون است؛ با وجود کم آبی که در بخش کشاورزی داریم به همت کشاورزان در بخش تولید محصولات کشاورزی عملکرد خوبی داشته ایم و همچنین این شهرستان با داشتن 32 باربری جایگاه ویژه ای در حوزه حمل و نقل استان دارد.
محمدرضا عبدانی با تأکید بر پتانسیل بالای شهرستان برخوار در حوزه علم و فرهنگ خاطرنشان شد: شهرستان برخوار با داشتن دوازده امامزاده و وجود علمای بزرگی مانند آیت الله ناصری دارای پتانسیل بالای در حوزه علم و فرهنگ است و ساخت فرهنگسرا ها در شهرها جزو نیازهای فرهنگی هر شهر است .
وی معرفی پتانسیل های شهرستان برخوار در استان را از اولویت های کاری فرمانداری شهرستان برخوار دانست و گفت: اعتبارات عمرانی شهرستان برخوار در سال ۹۳، ۱۱ میلیارد تومان بود که میزان آن نسبت به میزان اعتبارات عمرانی برخی از شهرستان های استان اصفهان که جمعیت آنها از جمعیت این شهرستان کمتر است ، پایین تر بود. هرچند که سال گذشته اعتبارات عمرانی در کل کشور با ۲۵ درصد کاهش روبرو بود اما فرمانداری این شهرستان توانست مانند سال ۹۳ کل اعتبارات اختصاص یافته را دریافت نماید و همچنین در سال جاری ما موفق به افزایش ۳۵ درصدی اعتبارات شهرستان شدیم و ۱۶ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی جذب کردیم. در حالی که دیگر شهرستان ها در حدود ۱۰ تا ۱۴ درصد افزایش دریافت اعتبارات داشتند.
محمدرضا عبدانی در خصوص پروژه های که در هفته دولت افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: ‌ ۷۴ پروژه با اعتبارات استانی و ملی بالغ بر 13 میلیارد و 400 میلیون افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید که مهمترین این طرح های عبارتند از بهره برداری از آبرسانی به مناطق روستایی در روستاهای مرغ، دنبی، علی آباد چی و پروانه، آسفالت معابر در روستاهای دنبی و علی آباد چی،‌ راه اندازی ست ورزشی در پارک ها، درختکاری، آسفالت معابر، زیرسازی و جدول گذاری، اجرای شبکه آبیاری کانال و لوله گذاری، سیستم آبیاری کم فشار و قطره ای، تسطیح لیزری و کلنگ زنی ۱۳ طرح در حوزه ی شبکه آبیاری، احیاء قنات، استخر ذخیره آب، برق رسانی در راستای اصلاح شبکه، بهسازی و تبدیل شبکه از سیمی به کابل،‌ پست زمینی و روشنایی معابر، تجهیز چاه آب، خط انتقال، توسعه شبکه فاضلاب دولت آباد، خورزوق، دستگرد، ‌در راه و شهرسازی روکش آسفالت دولت به حبیب آباد به طول شش کیلومتر، شهرداری سین و خورزوق آسفالت، جدول گذاری، تکمیل ورزشگاه و ساخت و راه اندازی سالن همایش خوارزمی دانشگاه آزاد دولت آباد برشمرد.
وی در ادامه به مهمترین برنامه های هفته دولت که توسط فرمانداری با همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار می شود، اشاره کرد: حضور مسئولین و روسای سازمان ها و ادارات شهرستان در مساجد و برگزاری نشست پرسش و پاسخ و ارائه عملکرد دولت،‌ بازدید از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان و دیدار با تعدادی از خانواده های شهدا، حضور در گلزار های شهدا در شهرها و روستاها، حضور در نماز جمعه و سخنرانی قبل از خطبه ها و ارائه گزارش از عملکرد دولت تدبیر و امید، برپایی راهپیمایی خانوادگی کارمندان دولت در صبح جمعه، دیدار با نخبگان و فعالان فرهنگی شهرستان، افتتاح طرح های های عمرانی،‌ فرهنگی و خدماتی، دیدار و ملاقات مردمی در هفته دولت با حضور مسئولان و روسای ادارات شهرستان به طور ویژه و برگزاری شورای اداری شهرستان با مسئولان استان جهت رفع مشکلات شهرستان از جمله برنامه های هفته دولت خواهد بود.
فرماندار شهرستان برخوار خبر داد:  افتتاح ۷۴ پروژه همزمان با هفته دولت در برخوار
فرماندار شهرستان برخوار در پاسخ به این سوال که فرمانداری در جلوگیری از انتقال صنایع مزاحم شهرستان اصفهان به طرف برخوار چه اقداماتی انجام داده است،اظهار کرد: دکتر زرگرپور استاندار اصفهان توجه ویژه ای به موضوع آلایندگی و محیط زیست دارد و کارگروه های ویژه ای را در این زمینه در حوزه های جلوگیری از فرسایش زمین، جلوگیری از افزایش کویر و موضوع آلایندگی ها و هوای پاک در استان تشکیل داده است. بنده در جلساتی که در استان حضور داشتم، مشکلات مشاغل مزاحم و عواقب انتقال آن به این شهرستان را گوشزد نمودم که این امر باعث شد هر گاه قرار است در استان جلسه ای در مورد انتقال مشاغل مزاحم برگزار گردد، با حضور فرمانداران شهرستان های نزدیک به شهرستان اصفهان باشد.
ایشان در ادامه به موضوع آلایندگی کارخانه های گچ در شهرستان اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش آلایندگی در شهرستان، ۱۷ کارخانه گچ در منطقه حبیب آباد تعطیل و به این ترتیب از ورود روزانه ۱۷ تن گچ به هوا جلوگیری شد. همچنین با پیگیری های انجام شده، کارخانه گچ انشقاق منطقه کمشچه که یکی از مهم ترین کارخانه های تولید گچ و آلاینده در شهرستان برخوار به شمار می رود، تا پایان سال فعال خواهد بود و پروانه آن تمدید نخواهد شد.
عبدانی در خصوص آلایندگی کوره های آجزپزی بیان کرد: ۱۸۷ کوره آجرپزی پلاک و سفال در شهرستان برخوار وجود دارد که طبق جمع بندی ها، تعداد ۴۸ واحد از این کوره ها باید تعطیل شوند؛ کسانی که نتوانسته اند بهینه سازی کنند و کسانی که چند سال است که تعطیل کرده اند که اجازه شروع کار دوباره به آن ها داده نمی شود و راهکار پیش روی آن ها نیز تبدیل به صنایع غیرآلاینده است . البته طبق پیشنهادی که به شهرداری ها شد جهت کسانی که علاقمند به تفکیک زمین کارخانه های خود هستند، شرایط ویژه ای توسط شهرداری ها برای آنها پیشی بینی شده است.
وی از صدور کارت شناسایی موقت جهت اتباع افغانی غیر مجاز شهرستان خبر داد و خاطرنشان شد: در حال حاضر 8 هزار اتباع افغانی مجاز در شهرستان برخوار زندگی می کنند و بصورت تقریبی بین 2 تا 4 هزار نفر اتباع افاغنه غیر مجاز در شهرستان وجود دارند که در شغل های مختلف در حال فعالیت هستند که با هماهنگی های که با وزارت کشور و سفارت افغانسان صورت پذیرفته تلاش می شود جهت اتباع افغانی کارت شناسایی موقت صادر گردد و از آنها صرفاً جهت کار در شغلهای سنگبری، ریختگری،آجرپزی و دامپروری استفاده گردد. ضمناً دانش آموزان افغانی که از شهرستان های دیگر کارت شناسایی گرفته اند باید به محل دریافت کارت خود مراجعه نمایند و آنجا ثبت نام نمایند.
فرماندار از آغاز سرشماری نفوس و مسکن از آبانماه سال جاری خبر داد و ضمن درخواست از شهروندان در خصوص همکاری با مأموران سرشماری، گفت: در این دوره ۱۲۰۰ نفر کار سرشماری را انجام خواهند داد.۴۰ درصد سرشماری سال جاری به صورت خود اظهاری و مراجعه به سایت مربوطه انجام می پذیرد و ۶۰ درصد آن توسط افراد مامور با مراجعه به درب منازل انجام خواهد گرفت.
فرماندار برخوار در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر روند پیگیری احداث بیمارستان دولتی در شهرستان برخوار گفت : با توجه به وجود واحدهای صنعتی بسیار زیاد در شهرستان و وجود تعداد زیادی بیمه شده در شهرستان برخوار، تامین اجتماعی باید جوابگوی بیمه گزاران خود بوده و موظف است برای احداث مجموعه درمانگاهی تامین اجتماعی فعالیت کند. امّا در مورد ساخت بیمارستان دولتی باید بگویم چون شهرستان برخوار تازه تبدیل به شهرستان شده و از سوی دیگر به لحاظ جمعیتی و مسافتی با بیمارستان های همجوار، در اولویت های کشوری برای احداث بیمارستان قرار نمی گیرد، مجوز راه اندازی بیمارستان دولتی در آن صادر نمی شد. البته با پیگیری های مجدانه نماینده شهرستان، به دنبال راه اندازی بیمارستان تخصصی قلب و عروق که مجوز آن برای استان اصفهان صادر شده است، هستیم.
عبدانی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو در اواخر اردیبهشت گفت: سال گذشته شاهد حضور ۷۳ درصدی مردم برخوار در انتخابات بودیم که امیدواریم در انتخابات سال ۹۶ نیز حضور گسترده مردم شهرستان را شاهد باشیم.
عبدانی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات مجتمع طلاب شهر حبیب آباد گفت تمامی ساکنان این مجموعه بعداز تحویل منازل خود جزئی از ساکنین شهر حبیب اباد هستند ودر واقع شهروند حبیب اباد محسوب می شوند و باید از تمامی امکانات این شهر استفاده کننده و همچنین همانگونه که اعتباراتی برای محله های دیگر شهر در نظر گرفته می شود برای این مجموعه نیز همان اعتبار هست و امسال اعتبار روشنایی این مجموعه در نظر گرفته شده است که همانند دیگر خیابانها و معابر شهر بحث روشنایشان حل خواهد شد.
ایشان در مورد روشنایی جاده حبیب اباد اصفهان که باعث تصادفات زیادی می شود وجان تعدادی از هموطنان را به دلیل عدم روشنایی گرفته است گفت ؛ مشکلات حل شده است و به زودی تیر های چراغ کار گذاشته شده روشن می شود.
ایشان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین و خبرنگاران پایگاه های خبری و مطبوعات شهرستان گفت : وجود چند سایت و مطبوعات محلی در شهرستان بر خوار که با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد فعالیت می نمایند، مایه افتخار این شهرستان است. بنده از رسانه ها درخواست دارم با توجه به رسالت بزرگی که دارند در زمینه فرهنگ سازی پررنگ تر و با همت بیشتری تلاش نمایند.
توسط: admin | در تاریخ: (22-06-1395, 10:06)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات