آوای برخوار » » » امام جمعه شهر دولت آباد بیان داشت : کنار زدن دانشجویان انقلابی، متدین و درس خوان یک ضعف برای نظام و دولت ماست.

امام جمعه شهر دولت آباد بیان داشت : کنار زدن دانشجویان انقلابی، متدین و درس خوان یک ضعف برای نظام و دولت ماست.

به گزارش آوای برخوار، حجت الاسلام محمود ابادی در خصوص خبر اعلام انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدّس از طرف رئیس جمهور آمریکا گفت :اینکه آمریکا اعلام کرد که سفارتش را منتقل کنند به بیت المقدّس، بنا به فرمایش مقام معظّم رهبری روند نابودی رژیم سهیونیستی را زودتر می کند. این یک واقعیّتی هست که مقام معظّم رهبری بیان کردند، چندین سال قبل بیان کردند و دارد روز به روز هم این اُبهت کذایی و کذبی که رژیم صهیونیستی برای خودشان درست کردند دارد ازبین می رود. به هر صورت با این مطلب مردم دنیا، افکار عمومی دنیا بیدار می شوند. همانطور که شما از طریق رسانه های عمومی مطلع شدید، بسیاری از مردم راهپیمایی کردند، در کشورهای مختلف اعتراض خودشان را به گوش دولتمردان خودشان رساندند، حتّی بعضی از دولتهای کشورهای اسلامی هم که خودشان هم پیمان با آمریکا هستند در ظاهر مخالفت کردند و این روند بیداری مردم را زیادتر می کند.
امام جمعه شهر دولت آباد بیان داشت : کنار زدن دانشجویان انقلابی، متدین و درس خوان یک ضعف برای نظام و دولت ماست.
ایشان ضمن اشاره به حرکت امام در نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس خاطرنشان شد :البتّه می دانید که مرحوم امام (ره) نگذاشت که مسئله قدس به فراموشی سپرده بشود، مسئله بیت المقدّس به فراموشی سپرده بشود. شما می دانید که مرحوم امام (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد. مقام معظّم رهبری هم هر سال در ایّام روز قدس تأکید داشتند و یکی از استراتژیها و راهبردهای مهمّ همین است که اسرائیل بدست فراموشی سپرده نشود. الآن در بحث عربستان شما میبینید که راهبردجمهوری اسلامی همانطور که مقام معظّم رهبری فرمودند، این است که صبر و حوصله و تحمّل است و اینطور نیست که بخواهند درگیری با دولت عربستان درست بکنند. خوب علّت چیست؟علّت این است که اگر جنگی با عربستان صورت بگیرد اسرائیل می رود در حاشیه و اسرائیل قوی ترمی شود. و این مرگ بر اسرائیلها و مرگ بر آمریکاها هر وقت که عربستان کاری انجام بدهد این مرگ بر اسرائیلها و مرگ بر آمریکا ها قوی تر می شود. علّت این است که ریشه این ظلم و ستم، رژیم صهیونیستی است که آن باید نابود بشود. اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که سفارت آمریکا را ببرید در قدس در بیت المقدّس، این روند نابودی اسرائیل را انشاءالله زودتر خواهد کرد.
وی ادامه داد : این حادثه یک امتحانی است برای کسانی که حمایت کردند از داعش، شما می دانید که کشورهای مختلفی مثل ترکیه، مثل عربستان، امارات، قطر، این کشورها حمایت کردند از داعش که همان دولت اسلامی عراق و شام بود. حمایت کردند، ماحصل حمایتشان هم این بود که ما می خواهیم حمایت بکنیم از اسلام و احکام اسلامی. خوب اگر واقعاً داعیه دار حمایت ازاسلام و احکام اسلامی هستید، چرا الآن نمی روید حمایت بکنید از قدس؟ چراالآن نیرو اعزام نمی کنید؟ چرا الآن نیروهای خودتان را سازماندهی نمی کنید بر علیه آمریکا و بر علیه اسرائیل؟ پس الآن دارد که مشخّص می شود که داعش همان آمریکاست و رژیم ضهیونیستی است، و رژیم صهیونیستی همان داعش و آمریکا هستند.
حجت الاسلام محمود آبادی نتیجه این حرکت آمریکا را آشکارتر شدن ضدّیّت آمریکا با کشورهای مسلمان دانست و افزود: با این اقدام، آمریکا دشمنیش مشخّص تر می شود. شما می دانید که اینها هیچ وقت حمایت خودشان را از اسرائیل برنداشتند. همیشه حامی رژیم صهیونیستی بودند تمامی رئیس جمهورهای آنها وقتی که بررسی بکنید از آن زمانی که اعلام به رسمیّت شناختن اسرائیل را داشتند تا الآن همگی حامی رژیم صهیونیستی بودند، روشهای مختلفی را داشتند. این رئیس جمهور فعلی، خوب حمایتش دیگر قوی تر است. حمایتش آشکارتر است. و حمایت از رژیم صهیونیستی اعلام ضددیّت هست با مسلمانان دنیا. این هم برمسلمانان دنیا مشخّص تر می شود و شما الآن می بینید که مردم دنیا، مردم مسلمان دنیا در گوشه و کنار دنیا هر کجا که مسلمانی هست الآن فریاد اعتراضش بلند است و همانطور هم که اعلام کردند بسیاری از قطعنامه های بین المللی هم زیر پا گذاشته شده. یعنی آمریکا یک دهن کژی به بسیاری از قطعنامه های بین المللی انجام داده، با اعلام این کارکه سفارت برود به بیت المقدّس. امروز هم همۀ مردم ایران اسلامی بعد از نمازهای جمعه راهپیمایی خواهند کرد، اعلام اعتراض، انزجار، خواهند کرد از رژیم صهیونیستی و از آمریکا. انشاءالله شما مردم عزیز و بزرگوار هم بعد از نماز جمعه همانطور که برنامه ریزی شده راهپیمایی خواهید داشت و انشاءالله اعلام انزجار خواهید کرد.
امام جمعه دولت آباد در خصوص روز دانشجو گفت :این روز را به همۀ دانشجویان عزیز تبریک می گوئیم. دانشجویان عزیز سرمایه های مملکت اسلامی هستند و کلاً سرمایه های هرمملکتی دانشجویان هستند که اگر دانشجو، علم و درس و بحثش را همراه با تعهّد و تخصّص و همراه با اخلاق بکند مایۀ پیشرفت هم خودش می شود و هم جامعه اش. که این واقعاً مورد نظر هست و ما می بینیم که مسئولین نظام، خصوصاً مقام معظّم رهبری تأکید دارند بر علم آموزی، تأکید دارند بر تقویت دانشگاهها، تأکید دارند بر اینکه دانشگاهها و مراکز علمی از نظر علمی و اخلاقی بالاتر برود. به هر صورت دانشجویان سرمایه هستند و دشمن هم برای نابودی این دانشجویان و این سرمایه ها طبیعتاً اقداماتی را انجام داده، انجام می دهد. دانشجویان ما باید بصیر باشند، باید آگاه باشند یک وقت آلت دست دشمن قرار نگیرند. طبیعی است که برنامه های فرهنگی دشمن یکی از مخاطبین جدّیش دانشجویان هستند که دانشجویان باید آن بصیرت کافی را داشته باشند. البتّه الحمدالله ما دانشجویان خوب، زیاد داریم دانشجویان با بصیرت زیاد داریم. دانشجویان آگاه زیاد داریم. شما میبینید که در عرصه های مختلف در عرصه هایی که بحث سازندگی هست، به هر صورت عرصه هایی که علمی هست، بسیجی وار ظاهر شدند و پیشرفت های زیادی داشتند. امیداوارم که دانشجویان این شهر و این شهرستان هم همّت خودشان را داشته باشند و به یاری خداوند تبارک و تعالی با قوّت و قدرت هم درس و هم اخلاق را بهش توجّه داشته باشند و بدان عمل بکنند و یک بحثی هم که هست باید از این دانشجویان خوب و نخبه و هم متخصّص و هم متعهّد استفاده بشود. ما باید از دانشجویان کمال استفاده را داشته باشیم. گاهی اوقات می بینیم که دانشجویی فارق التحصیل شده این دانشجو در دوران دانشجویی کارنامه درخشانی هم علمی دارد و هم اخلاقی دارد هم انقلابی دارد این دانشجو استخدام نمی شود وقتی که فارق التحصیل بشود این دانشجو مجبور است که بیکار باشد یا برود در جایی که غیر از تخصّص خودش هست کار و تلاش داشته باشد. این یک ضعف است در نظام ما، در مملکت ما، در دولت ما، اینکه یک دانشجوی انقلابی، دانشجوی مؤمن و متدیّن، یک دانشجوی درس خوان کنار زده بشود و بعضی از افرادی بیایند سر کارها که مسئله دار هستند، این یک نقطه ضعف است که ضرر می زند به آینده مملکت ما، ضرر می زند به آینده نظام ما. باید همۀ مسئولین توجّه داشته باشند که دانشجویی که دوران دانشجوییش ولایی بوده، انقلابی بوده، درس خوان بوده، تعهّد و تخصّص را داشته، این دانشجو چون کارنامه خوبی داشته باید جذب بشود. اینطور نباشد که خدایی ناکرده این دانشجو کنار گذاشته بشود و بعضی از افراد بیایند که ضرر می زنند به مملکت، به نظام، ضرر می زنند به خون شهداضرر می زنند.
توسط: admin | در تاریخ: (19-09-1396, 02:00)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات