آوای برخوار » » » اهانت به سلمان فارسی ، اهانت به اهلبیت علیهم السلام است

اهانت به سلمان فارسی ، اهانت به اهلبیت علیهم السلام است

سلمان فارسی (روزبه ) از افضل صحابه پیامبر (ص) متولد روستای جی ( از روستاهای اصفهان) است . او هرگز به آئین نیاکان خود راضی نشد تا در نهایت در جستجوی حقیقت، گمشده خود را در حضرت محمد (ص) و آئین اسلام پیدا نمود.
اهانت به سلمان فارسی ، اهانت به اهلبیت علیهم السلام است
در فضیلت او همین بس که پیامیر اعظم اسلام فرمودند :« سلمان منّا اهل البیت » « سلمان از ما اهلبیت است» و این یعنی احترام به او ، احترام و تجلیل از اهلبیت (ع) و اهانت به او اهانت به آن بزرگواران است. در ظرفیت وجودی او همین بس که رسول ا... (ص) و امیرالمومنین علی (ع) اسراری که دیگران قدرت تحملش را نداشتند برای او بازگو می کردند و لذا یکی از القاب او «محدّث » است. نژاد پرستان برای تحریک احساسات ایرانیان ، او را فرمانده سپاه اعراب در جنگ با ساسانیان معرفی نموده اند در حالیکه فرمانده سپاه سعد ابن ابی وقاص بود . (1) البته او با مشورت و اجازه امیرالمومنین برای جلوگیری از خونریزی های افراطی ، خلفاء را همراه نمود. او با تدبیر خود دو شهر مدائن و تیسفون را بدون خونریزی تسلیم لشکر اسلام نمود.(2)
در خیرخواهی سلمان فارسی همین بس که استقبال چشمگیرو با احترام ایرانیان در زمان بازگشت مجدد وی و استانداری مدائن ، رفتار با یک خائن به نوامیس و عزّتشان نبود بلکه در جایگاه تکریم ایشان ، حتی در برابرش به خاک می افتادند که وی ایشان را نهی می نمود و در میانشان بدون محافظ تردد می نمود.(3)
اخیراً یکی از مسئولان دولتی در خوزستان در سخنرانی خود، با ذکر قداست و تمجید از کورش یاد نمود و با الفاظ سخیف به سلمان فارسی این صحابه گرانقدر پیامبر (ص) اهانت نمود.
این خبرها را می توان تاکید مجددی بر تعطیلی دستگاههای فرهنگی کشور دانست . اینگونه دهن دریدگی ها میوه منحوس نژاد پرستی و باستان گرایی است که 150 سال قبل توسط استراتژیستهای انگلستان در ایران از «سرجان ملکم » تا « سر پرسی سایکس» و « اردشیر جی » بذرش پاشیده شد.
و البته این سخن پراکنی ها در کنار موج هتّاکی مزدوران صهیونیسم و وهّابیت در توهین به اهل بیت علیهم السلام، هتاکی به قرآن مجید، سیل شبهات علیه اسلام، ترویج کفر و دین ستیزی در فضای مجازی همه از یک جنس و در راستای پروژه نفوذ فرهنگی دشمن است.
اینها همه نتیجه باستانگرایی موهوم، با تبلیغات سرسام آور بر فضای فرهنگی کشور است.آنجا که مستشرقین انگلیسی و یهودی تاریخ 9000 ساله ایران را به 2500 سال تقلیل دادند تا ایرانی کم مطالعه از ایران باستان ، فقط از « کوروش » ، « داریوش » و « خشایار شاه » سه شاه خدمت کننده به یهود یاد کند. در حالیکه نه در شاهنامه و نه در گلستان و نه در کتاب های ادبی دیگر نامی از هخامنشیان و عظمت دروغین آنها نیست. از مهمترین منابعی که نام کوروش در آن آمده ، کتیبه هایی با عبارات کوتاه در پاسارگاد و بیستون و همچنین از تورات می توان نام برد. البته نه تورات حضرت موسی (ع) بلکه تورات خاخامهای یهود، چرا که کوروش چند صد سال پس از موسی (ع) به دنیا آمد. شخصیت پردازی کوروش تا جایی پیش رفت که خواستند او را پیامبر معرفی کنند. کوروش همان کسی است که پس از فتح بابل، بت خانه ها را محترم شمرد (4) چگونه می توان او را پیامبر دانست در حالکیه خط قرمز همه انبیاء شرک و بت پرستی است . اسطوره تراشی از کوروش و همخامنشی، مربوط به دو قرن اخیر توسط یهودیان و دنباله های آنها برای تقابل سازی با شخصیت های اسلامی است . دشمنان در این راستا برای ضربه زدن به دین مبین اسلام از دو ترفند بهره می برند: اوّل : هدف قرار دادن ارزش ها و شخصیت های بزرگ اسلامی از شخص پیامبر (ص) و ائمه (ع) تا قرآن و صحابه و درجه اول ایشان مانند سلمان فارسی
دوم : استفاده از حس ناسیونالیستی و وطن دوستی مردم با روش بزرگنمایی و بزک کردن چهره های باستانی به عنوان جایگزین برای شخصیت ها و ارزشهای اسلامی .
1- مروج الذهب مسعودی ، ج 2 ص 309
2- تاریخ طبری ، ج 4 ص 14
3- طبقات الکبری ابن سعد، ترجمه محمود مهدوی دامغانی، ج 4 ص 77
4- کتاب آینده انقلاب اسلامی شهید مطهری (ره )
حجت الاسلام رضا کریمی / کارشناس مذهبی
توسط: admin | در تاریخ: (14-09-1396, 23:57)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات