آوای برخوار » » » رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی برخوار از اختصاص 200 تا 750 میلیون ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خبر داد.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی برخوار از اختصاص 200 تا 750 میلیون ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خبر داد.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی برخوار از اختصاص 200 تا 750 میلیون ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خبر داد.
به گزارش آوای برخوار ،کریم علی نقی در گفت و گو با طلوع برخوارافزود: سقف تسهیلات مشاغل خانگی امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است امیدواریم که این اعتبارات در رشته های پر اشتغال در شهرستان جذب تا شغل پایدار ایجاد شود.

وی اظهار داشت:افرادفعال در حوزه مشاغل خانگی دو گروه را شامل می شوند ؛گروه اول افرادی که مستقل فعالیت می کنند و گروه دوم پشیبان است ،.در مشاغل خانگی مستقل، افراد به صورت مستقل از دستگاه های متولی مجوز می گیرند و به صورت مستقل و انفرادی کار می کنند اما در مشاغل خانگی پشتیبان یک نفر برای چند نفر شغل ایجاد می کند.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی برخوار تصریح کرد:سقف تسهیلات پرداختی به گروه مستقل 200 میلیون ریال می باشد و به گروه پشتیبان تا سقف 750 میلیون ریال پرداخت می شود.

علی نقی عنوان کرد:مشاغل خانگی به آن دسته از فعالیتهایی که توسط عضو یا اعضا خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می شود.

وی اظهار داشت:تنوع و تعدد مشاغل خانگی بسیار زیاد است و روزانه در سراسر جهان تعداد این مشاغل رو به فزونی و تنوع بیشتر می رود و متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی باید در یکی از رشته هایی که در لیست رشته های مشاغل خانگی از طرف اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی تایید شده فعالیت کنند.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی برخوار تصریح کرد: اشخاص که دارای مهارت و توان مدیریت و پشتیبان و گواهی مهارتی هستند هدف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هستند.

علی نقی بیان کرد: متقاضیان باید بر اساس هویت کار به اداره خدماتی مربوطه ازجمله اداره میراث فرهنگی،جهاد کشاورزی،صنعت معدن تجارت این شهرستان مراجعه و پس از تشکیل پرونده و ارائه مدارک لازم، دریافت تسهیلات را از اداره کار و بانک عامل دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال در جامعه است و دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به این بخش دارد.
توسط: admin | در تاریخ: (16-07-1396, 18:05)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات