آوای برخوار » » » جزئیات تذکر نماینده مجلس به رئیس جمهور درباره آثار تاریخی شهر سین برخوار

جزئیات تذکر نماینده مجلس به رئیس جمهور درباره آثار تاریخی شهر سین برخوار

به گزارش آوای برخوار به نقل از خبرگزاری میزان، حسینعلی حاجی نماینده برخوار و شاهین‌شهر در مجلس درباره تذکرش به رییس جمهور درباره صدور دستور رسیدگی فوری برای پیشگیری از تخریب آثار تاریخی شهر سین؛ اظهار داشت: متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی در جهت حفظ این مکان نشده است و این در حالیست که در این شهر تاریخی یک مسجد و مناره با قدمت ۹۰۰ سال وجود دارد.

وی درباره اینکه چه تخریب هایی در این بناها صورت گرفته و آیا تخریب ها از سوی مردم بوده یا نهادهای مرتبط، افزود: به جهت عدم رسیدگی مسئولان امر به این بنای ارزشمند تاریخی، نم از ساختمان های مجاور این بنا به آن رسوخ کرده و باعث شده تا ساختمان مسجد کم کم رو به تخریب برود.

نماینده مردم شاهینشهر در مجلس درباره اینکه آیا با مسئولان مربوطه در خصوص کم کاریشان در مراقبت از این آثار صحبتی کردید، عنوان داشت: بله، ولی توجهات لازم صورت نگرفته است، با خود سازمان میراث فرهنگی و با سازمان های مربوطه در خود استان مکاتباتی داشته ام و جلساتی برگزار کرده ام اما تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته است.

حاجی دلیگانی گفت: بعد از اینکه پیگیری ها از سوی مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نتیجه نداد ضرورت دیدم که از رئیس جمهور درخواست کنم تا به این موضوع وارد شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره مغفول ماندن آثار تاریخی شهر سین در بین مردم و عدم کم کاری مسئولان مربوطه برای تبلیغ و شناساندن این بنای تاریخی اظهار داشت: تنها کتاب هایی برای معرفی این شهر و بناهایی که درآن وجود دارد توسط افراد محلی و نویسندگان از جمله حجت الاسلام بهشتی نوشته شده است اما از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدام خاص جدی برای شناساندن این مکان و آثار صورت نگرفته است.
جزئیات تذکر نماینده مجلس به رئیس جمهور درباره آثار تاریخی شهر سین برخوار
توسط: admin | در تاریخ: (30-01-1396, 11:35)
بازگشت به صفحه اصلی
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

سامانه ارتباط با مسئولین
سامانه ارتباط با مسئولین
vote-iconنظرسنجی
تبلیغات